Hallitus

some

sähköposti:etunimi@ospro.fi

Hallitus 2023-2024

Puheenjohtaja ja hallitus valittiin Oulun Seudun Pro ry:n sääntömääräisessä syyskokouksessa perjantaina 27.10.2023.

Hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Henri Ukonaho. Hallitukseen valittiin Aila Pekkarinen, Terhi Kilvelä, Martti Lampela, Suvi Kestilä, Teija Leppivuori, Tiina Rakennuskoski, Eija Lakso ja Päivi Polso. Yleisiksi varajäseniksi valittiin Ulla Kentta ja Anne Salo. Kiitämme jäseniämme osoittamastanne luottamuksesta.


Ukonaho Henri

Puheenjohtaja

henri@ospro.fi

045 658 8112

Ammattiliitto Pro Edustajisto

Ammattiliitto Pro Oulu-Kainuu aluejohtokunta

Pääluottamusmies

Työsuojeluvaltuutettu

Pro-vastaava

N_siluetti

Teija Leppivuori

Sihteeri

Varapuheenjohtaja

teija@ospro.fi

050 335 6904

Työsuojeluvaltuutettu

Ammattiliitto Pro hallitus varajäsen

Tulevat kokoukset

Hallituksen kokoukset pidetään joka kuukauden toisena keskiviikkona kello 17.00 Ammattiliitto Pron aluetoimistolla Oulussa (heinäkuussa lomailemme).


N_siluetti

Pekkarinen Aila

Taloudenhoitaja

N_siluetti

Kilvelä Terhi

Edunvalvontavastaava

terhi@ospro.fi

Työsuojeluvaltuutettu

Luottamusmies

Pro-vastaava

Jäsenkokous

Oulun Seudun Pro ry:n kevätkokous järjestetään 15.03.2024 kello 18 Ammattiliitto Pron Oulun aluetoimistolla. Kokouksessa käsitellään sääntöjen määräämät asiat, esitellään ja hyväksytään viime vuoden toimintakertomus ja tilinpäätös sekä päätetään tili- ja vastuuvapauksien myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille.


N_siluetti

Lakso Eija

Jäsensihteeri

eija@ospro.fi

2. Työsuojeluvaravaltuutettu

N_siluetti

Kestilä Suvi

Nuorisovastaava

suvi@ospro.fi

Jäsenkokous

Oulun Seudun Pro ry:n syyskokous järjestettiin 27.10.2023 kello 18 Ammattiliitto Pron Oulun aluetoimistolla. Kokouksessa käsiteltiin sääntöjen 13. kohdan määräämät asiat ja Valittiin seuraavalle toimintavuodelle puheenjohtaja ja hallitus.


Lampela Martti

Tiedotussihteeri

martti@ospro.fi

N_siluetti

Rakennuskoski Tiina

Koulutussihteeri

tiina@ospro.fi


N_siluetti

Polso Päivi

Jäsenhankintavastaava

paivi@ospro.fi

Ammattiliitto Pro Edustajisto

Energia-alan neuvottelukunta


N_siluetti

Kentta Ulla

Yleinen varajäsen

ulla@ospro.fi

Luottamusmies

Pro-vastaava

ICT-alan neuvottelukunta

N_siluetti

Salo Anne

Yleinen varajäsen

anne@ospro.fi

alapalkkki_logo

© Oulun Seudun Pro ry 2023